23
مه

آشنایی با انواع پرده برقی ✔

پرده یکی از پر استفاده ترین و مهم ترین کالای هر منزل میباشد. از پرده برای  : زیبایی و دیزاین منزل ، کنترل نور مناسب  و عدم مشرفیت با همسایه استفاده میشود. در برخی موارد که سالن پذیرایی بزرگ است و ویو عالی رو به بیرون دارد ، علاوه بر زیبایی پرده باید از زیبایی بیرون نیز استفاده کرد. در این حالت پرده باید جمع شود تا بتوان از ویو بیرون نیز بهره مند شد. یا مثلا داخل ساختمان  گل و گیاه طبیعی  نگهداری میکنید و نیاز است که به گل ها حداقل در روز 2 الی 3 ساعت نور خورشید بتابد. حالا فکر کنید که باید به مسافرت بروید و گل های شما داخل خانه است و نمیتوانید این کار را بکنید. در این صورت راه چاره چیست؟ راه چاره پیش ماست با ما همراه باشید تا با انواع چوب پرده برقی بیشتر آشنا شوید.

 

پرده برقی چیست؟

 

به جز چند مدل محدود ، پرده در هر مدلی و در هر مکانی قابل حرکت است . بنا به مدل و جنس پرده نوع حرکت آن نیز متفاوت میشود. مثلا پرده رومن یا پرده زبرا به صورت بالا رو است و پرده های پلیسه یا پانچ به طورت بقل رو حرکت میکند. برای حرکت پرده ها معمولا باید به صورت دستی این کار را انجام داد که این کار دارای چندین معایب است :

1) کشیدن پارچه با دست باید بسیار اصولی و درست انجام شود ، در برخی از موارد با کشیدن غیر اصولی باعث پارگی یا نخکش شدن پارچه ها میشویم .‌‌

2) برای کشیدن پارچه نیاز است که مدام کسی آن را جا به جا کند و زمانی که به حالت اول برگرداند ، نظم آن به هم میخورد و نیاز است که دوباره تنظیم شود.

3) معوملا برای جا به جایی پرده های حریر با دکور پرده تماس پیدا میکنیم و آن را به هم میزنیم.

خب برای راحتی کار و استفاده اصولی از پرده ها بهترین کار این است که از چوب پرده برقی استفاده شود. چوب پرده برقی بدون نیاز به لمس پارچه پرده هارا جا به جا میکند و در بهترین حالت خود قرار میدهد. فقط کافیست یک دکمه را فشار دهید تا پرده های شما جا به جا شوند . با این کار دیگر پرده های شما آسیب نمیبیند و  دکور های شما همیشه منظم باقی میماند. پرده برقی قابلیت های بسیار بالای دارد و میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد. برای مثال : شما یک سالن بزرگ با یک درگاه بزرگ دارید. در این صورت اگر نیاز باشد که از نور یا منظره بیرون لذت ببرین باید پرده هارا جمع کنید. حالا سوال من از شما این است که :

آیا مثلا 7 متر پرده را با دست بکشید و سپس روی صندلی راک خود بشینیدچایی بنوشید و از منظره لذت ببرید کار راحت تری است یا ، در حالی که در صندلی راک خود نشسته این و در حال تماشای بیرون هستید با کلیک کردن یک دکمه کل پرده هارا جمع کنید؟

خب این ویژگی بسیار مهمی است که به آرامش و آسایش ما کمک میکند. پرده برقی یک پیشنهاد هوشمندانه برای صرفه جویی در انرژی زمان و در عین حال حفظ زیبایی پرده ها میباشد. 

انواع پرده برقی:

چوب پرده های برقی به دو گروه : پرده برقی بالا رو و پرده برقی کنار رو تقسیم میشودن. پرده های برقی عموما یک وظیفه واحد انجام میدهند و آن حرکت دادن پرده است . حال بنا به کیفیت موتور چوب پرده و قدرت موتور قیمت آن ها متفاوت میباشد. هر پرده برقی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود میباشد.

پرده برقی زمان دار :

یکی از مدل های چوب پرده برقی دارای برنامه زمانی میباشد که به آن ساعت مشخص تعریف میکنید و خوب پرده به صورت خودکار در آن زمان جمع میشود. مثلا : شما داخل منزل از گل و گیاه نگهداری میکنید. و یکی از اصلی ترین نیاز های گل نور خورشید میباشد. تصور کنید که قرار است به یک مسافرت بروید. اگر پرده برقی داشته باشید ، خیلی راحت قبل از رفتن به مسافرت به پرده های هوشمند خود برنامه میدهید که مثلا هر روز از ساعت 8 صبح تا 11 صبح پرده ها به بالا جمع شوند تا نور مستقیم به پرده ها بتابد و در ساعت 11 صبح پرده ها به پایین بیاییند. و بدون نگرانی و با خیال راحت به مسافرت خود بروید و از تعطیلات لذت ببرید.

پرده برقی لمسی :

در یکی دیگر از مدل ها پرده به صورت لمسی عمل میکند. در این نوع چوب پرده برقی فقط علاوه بر ریموتی بودن پرده ، همچنین میتوان با یک لمس ساده پرده نیز آن را حرکت داد. این یک ویژگی بسیار جالب و در برخی موارد بسیار کاربردی میباشد. مثلا : شما نزدیک پنجره خود هستید و ریموت کنترل پرده در آن لحظه از شما دور است. اگر بخواهید بروید و ریموت را بیاورید زمان بر میباشد. به جای این کار کافیست شما پرده خود را مقداری به سمت چپ یا راست بکشید و سپس مشاهده میکنید که پرده به همان سمت جمع میشود. این قابلیتِ بسیار جالبی است و میتواند به شما بسیار کمک کند.

 

برخی از ساختمان ها ، خانه هوشمند هستند و برای ریل برقی فضایی را در نظر میگیرند. تمامی ریل های برقی با سیستم هوشمند منزل هماهنگ هستند و به راحتی به آن متصل میشوند. اما اگر خانه ای هوشمند نباشد نیز میشود با استفاده از ریموت کنترل ریل برقی آن را حرکت داد. ریموت کنترل ریل برقی بر اساس نیاز شما به دو صورت دیواری و کنترلی قابل استفاده است.

نمونه ریموت ریل برقی
انواع ریموت ریل برقی

انواع پرده های برقی :

نمونه های اجرایی پرده برقی را در این جا میتوانید مشاهده کنید. این مدل ها شامل شید برقی و حریر برقی میباشد.  این پرده ها با ریموت ، کنترل میشوند. 

برای آگاهی از انواع مدل های ریل برقی و مشاوره رایگان کافیست با شماره 989127697143 تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]