• اتاق خواب بدون پنجره
  18
  آوریل

  با چه ترفندی اتاق خواب بدون پنجره را زیباتر کنیم

  اتاق خواب بدون پنجره

  شاید در نگاه اول داشتن اتاق خوابی بدون پنجره بسیار کسل کننده و ناراحت کننده باشد و تصور کنید باید چنین فضایی را تبدیل به انباری کنید! اما باید بگوییم که با چند ترفند ساده و ماهرانه به سادگی می توانید اتاق خواب بدون پنجره ی خود را تبدیل به فضایی پویا، سرزنده و با نشاط کنید.

  ایجاد پنجره مجازی در اتاق خواب

  اولین ایده و ساده ترین ترفند برای جذاب کردن اتاق خواب بدون پنجره ایجاد یک پنجره ی مجازی و القای حس پنجره به فضای اتاق خواب تان است این کار به لحاظ روانی فضای دکوراسیون اتاق بدون پنجره ی شما دلباز تر جلوه می دهد، حتی می توانید برای پشت این پنجره ی مجازی یک تصویر از طبیعت در نظر بگیرید و ظاهر دکوراسیون خود را متفاوت کنید.

  استفاده از پرده های بلند در اتاق خواب بدون پنجره

  با استفاده از پرده های بلند در محل فرو رفتگی های دیوار هم می توانید حس پنجره را در خانه بدون خود ایجاد نمایید و عمق و بعد خاصی به فضای دکوراسیون خود ببخشید. حتی می توانید خلاقیت بیشتری در این زمینه به خرج دهید و با استفاده از پرده های نقش دار و نورپردازی مناسب این احاس را به واقعیت نزدیک تر کنید.

  شهر پرده یاری دهنده شما در انتخاب، تصمیم گیری و زیبا تر شدن فضای و دکوراسیون منزلتان خواهد بود.

  دکوراسیون اتاق خواب بی پنجره با درهای شفاف

  وقتی اتاق خواب شما بدون پنجره است و از منبع نوری طبیعی برخوردار نیستید پس بهتر است در کنار نور مصنوعی به نحوی نور طبیعی را به دکوراسیون خود مهمان کنید با استفاده از درب های شفاف به سادگی می توانید نور طبیعی را از سایر بخش های دکوراسیون خود به اتاق خواب بدون پنجره خود بیاورید.

  استفاده از پنجره های بالای درب ها در اتاق بدون پنجره

  همان طور که گفته شد برای آوردن نور طبعی به اتاق بدون پنجره راه حل های هوشمندانه ای موجود است. پنجره ی بالای درب ها یکی از ساده ترین راه حل هایی است که با کمک آن می توانید نور طبیعی را به فضای دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره خود بیاورید.

  استفاده از دیوار شفاف 

  شاید کمی عجیب به نظر برسد اما به سادگی می توانید دیوار تیغه ای بین اتاق خواب با سایر فضاهای خود را تبدیل به دیوار شفاف کنید و یا حتی برای آن پنجره داخلی تعبیه کنید با این کار به سادگی می توانید نور طبیعی را به دکوراسیون اتاق خواب خود بیاورید و ظاهر ویژه ای به دکوراسیون خود ببخشید. نور پردازی یکی از مهمترین عوامل در دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره است چرا که بخش عمده ای از نور فضای شما توسط نور مصنوعی تامین می شود بنابراین باید نور پردازی شما به نحوی باشد که فضای شما را گرفته و محدود نشان دهند، سقف تان را بلندتر و ظاهر اتاق خواب تان را دلبازتر نشان دهد بهترین کار قرار دادن لامپ های نئونی دور تا دور اتاق خواب روی سقف است. توجه داشته باشید که در دکوراسیون اتاق خواب بی پنجره نباید هیچ نقطه از اتاقتان از بقیه قسمت ها تاریک تر باشد چرا که این ویژگی به دلگیر بودن اتاقتان را بیشتر می کند.

  تعبیه کردن چند منبع نوری در جایی که در دید دیگران نیست باعث می‌شود تا نور به صورت غیرمستقیم وارد اتاق شده و این دقیقا همان حس و حالی است که پنجره‌ها در فضا ایجاد می‌کنند. می توانید این منابع نوری را بین تیرچه‌های افقی در سقف، پشت مبلمان اتاق (مثلا پشت کاناپه)، و یا در فضای کناری یک کتابخانه نصب کنید تا نور ایجادشده حس و حالی رمزآمیز به دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره شما اضافه کند.

  استفاده از رنگ های روشن در اتاق بدون پنجره

  یکی دیگر از ترفندهایی که با کمک آن می توانید دکوراسیون اتاق خواب بی پنجره ی خود را دلبازتر و جذاب تر کنید استفاده از رنگ های روشن برای فضای اتاق خواب تان است این کار به روشن تر دیده شدن فضای اتاق خوابتان کمک می کند و ظاهر آن را از حالت گرفته و کسل کننده به فضایی دلباز تبدیل می کند. توجه داشته باشید که حضور آینه و سطوح صیقیلی نیز کمک شایانی به دو چندان شدن نور فضای اتاق خواب بدون پجره ی شما می کند و ظاهر خاصی به آن می بخشد.

  به طور کلی اتاق خواب شما باید محیطی آرام باشد که بتوانید در آن به آرامشی بکر برسید و تجدید قوا کنید فضایی آرام که در آن به تنهایی و یا به همراه فردی که دوستش دارید از لحضات لذت ببرید. خواب شبانه از مهمترین فرآیندها در زندگی هر فرد است و سبب می شود خستگی و استرس کار روزانه از وجود فرد دور شود و با روح وجسمی شاداب برای روز جدید و پرمشغله آماده شود. از این رو اتاق خواب نقش مهمی در خانه دارد. اتاق خواب هر فرد فضایی کاملا شخصی است و سبک و نوع دکوراسیون اتاق خواب هر فرد تنها به سلیقه فردی او بستگی دارد و باید منعکس کننده نیازهای روزانه، شخصیت و خواسته های او باشد.

  ابتدا تصمیم بگیرید که قصد دارید چه عنصری نقطه کانونی دکوراسیون اتاق خواب شما باشد. تخت خواب، میز توالتی زیبا یا پوشش پرده؟ نقطه کانونی وسیله ای بزرگ است که به زیباترین شکل در دکوراسیون اتاق جای می گیرد و بقیه تحت تاثیر آن چیده می شوند. در اغلب اتاق خواب ها، تخت خواب نقطه کانونی است که می توانیم آن را به شما نیز پیشنهاد کنیم. مرحله بعدی این است که تصمیم بگیرید تخت خواب خود را کجا قراردهید. از نظر ما بهترین جا برای قراردادن تخت، جلوی بزرگترین دیوار اتاق است.اما اتاقهای مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب قرارگرفتن تخت خواب دارند. مرحله بعدی در صورت نبود کمد دیواری کافی، یافتن جای مناسب برای قراردادن کمد لباسهایتان است. بهترین فضا قسمتی از عقب رفتگی دیوار ( در صورت وجود ) است زیرا در این صورت فضای مفید اتاق و همچنین مسیر گردش نور در اتاق به وسیله کمد اشغال و مختل نمی شود.

  اتاق خواب بی پنجره

  هنگام تعیین جای مناسب برای وسایل، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. برای مثال کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد. در صورت وجود فضای کافی، حتما به قراردادن دراوری حاوی کشوهای متعدد فکر کنید زیرا وجود چنین وسیله ای در هر اتاق خوابی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. حتما برای دو طرف تخت خواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید زیرا این عنصر می تواند هم به سادگی تقارن در دکوراسیون به وجودآورد و هم سطحی با دسترسی آسان برای قراردادن وسایلی از قبیل ساعت زنگی، عینک مطالعه و لیوان آب در اختیار شما قراردهد. قراردادن یک کاناپه یا مبل راحتی در اتاق خواب الزامی است. در حقیقت با قراردادن عناصری از این قبیل کنجی دنج برای استراحتی کوچک در فضای خصوصی اتاق برای خود مهیا می کنید. توصیه ما در خصوص تلویزیون این است که آن را در اتاق خواب خود قرارندهید و برای تماشای تلویزیون به اتاق نشینمن رجوع کنید، اما اگر تمایل دارید، توصیه می کنیم آن را پنهان از دید مثلا داخل کمد دیواری قرار دهید و تنها در مواقع نیاز برای استفاده آن را بیرون آورید تا از ریخت و پاش به نظر رسیدن اتاق جلوگیری کنید.

   

0 دیدگاه

یک پاسخ بگذارید