پرده اشپزخانه
20
آوریل

طراحی دکوراسیون آشپزخونه با پرده

آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه و مکانی است که از آن علاوه بر آشپزی استفاده های دیگری نیز می شود. المان های زیادی در طراحی آشپزخانه تاثیر گذار هستند که از جمله می توان به کابینت، پرده و غیره اشاره کرد. در این میان انتخاب پرده ممکن است آخرین گزینه ای باشد که در طراحی آشپزخانه به آن توجه می شود. اما به یاد داشته باشید که انتخاب یک پرده مناسب از نکات مهم و تاثیرگذار در طراحی آشپزخانه می باشد. همان طور که می دانید، پرده ها در مدل های مختلفی وجود دارند و انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها به عنوان پرده آشپزخونه نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. بدون شک استفاده از یک پرده مناسب، زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان خواهد کرد. 

 

پرده آشپزخانه

 

همان طور که می دانید در طراحی آشپزخانه از سبک های مختلف استفاده می شود. سبک کلاسیک نمونه ای از انواع سبک های طراحی می باشد که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. استفاده از پرده کرمی رنگ می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در دکوراسیون اشپزخانه باشد. در انتخاب پرده اشپزخونه کلاسیک این امکان برای شما وجود دارد که از والان نیز برای تزئین پرده استفاده نمایید. استفاده از پرده های کرمی و سفید رنگ نیز می تواند گزینه مناسبی برای طراحی آشپزخانه کلاسیک باشد. استفاده از انواع پرده هایی که از طیف رنگ های تیره برخوردار می باشند، گزینه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه های مدرن شناخته می شوند. استفاده از چنین پرده ای می تواند به نقطه کانونی در آشپزخانه نیز تبدیل شود.

از انواع سبک هایی که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد، سبک میانه قرن می باشد. استفاده از چوب و رنگ های غالب از مشخصه های این سبک می باشد. در طراحی چنین آشپزخانه ای استفاده از پرده ای که رنگ آن با رنگ های غالبی که در آشپزخانه استفاده شده است، تطابق پذیر باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شهر پرده یاری دهنده شما در انتخاب، تصمیم گیری و زیبا تر شدن فضای و دکوراسیون منزلتان خواهد بود.

برای انتخاب پرده در آشپزخانه ای که از سبک اسکاندیناوی در طراحی آن استفاده شده است، استفاده از بافت های طبیعی بهترین گزینه برای انتخاب می باشد. برای مثال استفاده از پرده های بامبو که در طراحی آن از رنگ روشن استفاده شده باشد، انتخاب بسیار مناسبی است. استفاده از پرده ای با این مشخصات باعث ایجاد فضایی گرم در آشپزخانه می شود.

 

سبک صنعتی نیز از دیگر انواع سبک های طراحی می باشد که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. از آن جایی که در طراحی این آشپزخانه ها از رنگ سیاه و المان های استیل استفاده زیادی می شود، استفاده از یک پرده خاکستری رنگ می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از پرده در این سبک طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث ایجاد فضایی متعادل در آشپزخانه می شود. اگر در طراحی آشپزخانه از رنگ آبی و سفید استفاده کرده اید، استفاده از پرده ای با الگوی راه راه که در طراحی آن از رنگ های آبی و سفید استفاده شده است، بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد.

استفاده از پرده هایی که در طراحی آن از الگوی گل استفاده شده باشد، گزینه ای مناسب برای استفاد در آشپزخانه هایی می باشد که در طراحی آن ها از سبک بوهمیا استفاده شده است. استفاده از پرده های رومن و حتی استفاده از والان پرده می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی این آشپزخانه باشد.

اگر در طراحی آشپزخانه از المان های فلزی یا استیل مانند صندلی های فلزی، به مقدار زیادی استفاده کرده اید، استفاده از یک پرده سیاه رنگ می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. به یاد داشته باشید که در صورت تمایل به استفاده از پرده ای به این رنگ، دیوارها باید به رنگ سفید باشند. این ایده به سبک مینیمالیست شباهت زیادی دارد.

از دیگر ایده هایی که می توانید در انتخاب پرده آشپزخونه استفاده نمایید، استفاده از یک پرده دو لایه می باشد. این بدان معناست که شما می توانید از یک پرده ساده و یک والان طرح دار بر روی آن به منظور پرده اشپزخونه استفاده نمایید. از دیگر ایده هایی که می توانید در انتخاب پرده آشپزخونه مورد استفاده قرار دهید، استفاده از والان به تنهایی و بدون پرده ای ساده در زیر آن می باشد. اجرای این ایده نیز می تواند نتیجه خوبی در طراحی آشپزخانه داشته باشد. استفاده از انواع پرده های کرکره ای نیز امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. هم چنین استفاد از پرده هایی که در ساخت آن ها از لایه چوبی و پارچه استفاده شده است، باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه می شود.

پرده -آشپزخانهنکات پایانی

پرده به عنوان یکی از المان های تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. استفاده از این المان تزئینی نه تنها در طراحی اتاق نشیمن و اتاق خواب بلکه در طراحی آشپزخانه ها نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. آن چه که در انتخاب پرده اشپزخونه باید به یاد داشته باشید، استفاده از انواع پرده هایی است که در دوخت آن ها از پارچه های سبک استفاده شده باشد. چرا که آشپزخانه مکانی است که تجمع چربی در آن بسیار بالا می باشد. از این رو پرده ای که برای استفاده در آشپزخانه تهیه می شود، باید به گونه ای باشد که شستشوی آن آسان باشد. برای مثال استفاده از پارچه های حریر و کتان می توانند انتخاب های مناسبی باشند. همان گونه که گفته شد، پرده ها انواع مختلفی دارند. مشورت با یک متخصص و استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]