29
اکتبر

پرده مدل یقه شل

 

یقه شل چیست؟

به پرده ای که به واسطه نوع دوختی که دارد به شکل قیف در می اید که یک نیم دایره را تشکیل میدهد پرده یقه شل میگویند.در نوار کناری و نوار بالای دکور مدل یقه شل برای زیبا تر شدن کار ثرمه دوخته میشود. پرده یقه شل یک پرده کلاسیک میباشد و مناسب برای پذیرایی است. این مدل بسیار زیبا و شیک است و برای سالن های با فضای بزرگ مناسب تر است. پرده یقه شل یک مدل قدیمی اما همچنان در اوج است و طرفدار بسیار زیادی دارد.

انواع  پرده یقه شل:
پرده یقه شل در چندیدن نوع مختلف بنا به درخواست و سلیقه شما دوخته میشود که عبارت است از :
تک قیف
دو قیف
سه قیف
و…

مشاوره رایگان


چند نمونه  مدل یقه شل:

پرده یقه شل تک قیف

مدل تک قیف همان طور که مشاهده میکنید از یک قیف بزرگ تشکیل شده است و زیبای خاص خودش را دارد. این مدل برای پارچه هایی با عرض 1.5 بسیار مناسب است. در کنار این مدل حتما باید سایه وجود داشته باشد تا فضای خالی پشت پرده دیده نشود.

پرده مدل دو یقه

این مدل نصبت به مدل تک قیف محبوبیت بیشتری دارد و بسیار زیبا و شیک میباشد .علت محبوبیت این مدل این است که مدل های تزیین پرده برای این نوع دوخت بیشتر از مدل تک قیف میباشد. همان طور که مشاهده میکنید پرده بالا به صورت خمره ای تنظیم شده است. نمونه کار بالا یک مدل کاملا کلاسیک میباشد که بر روی اسکونس نصب شده است. اسکونس بسیار خاص و شیک میباشد و هزینه آن مقداری بالا است.

 

مدل سه یقه

مدل سه یقه نیز یکی از بهترین مدل ها و کامل ترین این مدل است و بسیار زیبا و شیک میباشد . این مدل را در فضا های کوچک نیز میتوان به کار برد. همان طور که مشاهده میکنید سایه زیر فضای خالی را پوشانده است. دو نمونه اجرایی بالا که مشاهده میکنید ، پارچه های بسیار مرقوب و گران قیمت  میباشند و هزینه آن ها مقداری بالا است. برای مدل 3 یقه از پارچه 1.5 متر عرض استفاده میشود.

پرده پذیرایی مدل یقه ریز

این مدل مناسب درگاه های بزرگ و سالن های بزرگ میباشد. برای این روش دوخت نیاز به پارچه با متراژ 3 متر عرض میباشد. این مدل زیبا و شیک است و مدل های نصبی آن نیز تنوع دارد. از پارچه پتینه به عنوان یقه شل و مخمل ساده طوسی که مکمل رنگ آن است به عنوان سایه استفاده شده است. در این روش چون قیف های پرده کوچک هستند دیگر نیازی به پوشاندن فضای پشت پرده با سایه مخمل نیست و این روش صرفه جویی در هزینه نیز میباشد.

 

  

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]