16
جولای

آشنایی کامل با پرده پانچ😍

پرده پانچ یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین مدل های پرده بین مردم است. این مدل به دلیل راحتی نصب ، راحتی شست و شو  و تنظیم مجدد توانسته توجه ویژه ای را به خود جلب کند. با توجه به انواع مدل های پارچه و نوع پانچ ، مناسب برای انواع مکان ها از جمله : پرده پذیرایی ، پرده اتاق خواب و حتی آشپز خانه نیز میباشد. این پررده  مدل های گوناگونی دارد که در این مقاله قصد در معرفی و آشنایی بهتر با این موضوع را داریم.

 

 

 

در ادامه مقاله این موارد را برسی خواهیم کرد :
- پرده پانچ چیست؟
- نمونه کار اجرایی پرده پانچ
- انواع دوخت پرده پانچ
- نصب پرده پانچ

 پرده پانچ چیست؟

 

پرده پانچی یک مدل فوق العاده محبوب و پرکاربرد منزل است. این پرده قابل اجرا در اکثر پنچره ها میباشد و با اکثر پارچه های روز دنیا نیز قابل اجرا است. پرده پانچی از خانواده اسپرت است و مناسب خانه های امروزی و مدرن میباشد. اگر دنبال یک پرده ساده و شیک میباشید پانچ یک انتخاب عالی میباشد. دوخت پرده پانچ یک دوخت نصبتا سخت است و نیاز به یک خیاط ماهر است که در ادامه به این نکته نیز میپردازیم.

 

نمونه کار اجرایی پرده پانچ :

از پرده مدل پانچ  میتوان در تمام درگاه های منزل استفاده کرد.از ویژگی پرده پانچی میتوان به این نکته اشاره کرد که در هر درگاه زیبایی متفاوتی دارد و تکراری و خسته کننده نمیشود. در ادامه با انواع نمونه های پانچ آشنا میشوید.

 

پرده پانچ برای پذیرایی:

یک نمونه دکور پانچ برای پذیرایی را مشاهده میکنید که به بهترین شکل ممکن دوخت و طراحی شده است. از پارچه مخمل پتینه به عنوان دکور پانچ استفاده شده است. این پارچه در عرض 1.5 میباشد که با این مقدار پارچه 4 الی 5 چین میتوان ساخت.

 

پرده پانچ را میتوان با ریل چوبی نیز اجرا کرد. نمونه کار بالا پانچ چوبی  میباشد که در سبک خود زیبایی فراوانی دارد. پارچه پانچ بالا یک پارچه بسیار خاص میباشد. پارچه ساتن رایون محصول اروپا که به صورت انحصاری در مجموعه شهر پرده موجود است. اگر شما کیفیت و زیبایی را یک جا میخواهید ساتن رایون یک انتخاب عالی برای شما میباشد.

 

 

اگر عرض پنجره شما بزرگ است ، پارنچ 4 یا 5 چین برای این درگاه کوچک است و اصلا دیده نمیشود. برای درگاه های بزرگ بهتر است از پارچه های 3 متر  عرض استفاده کرد تا بتوان از 8 الی 9 چین پانچ برخوردار شویم. نمونه بالا پارچه مخمل کوبلن پتینه 3 متر عرض میباشد.

 

مخمل ساده یک پارچه عالی برای  پانچ میباشد. این مدل مناسب پذیرایی است. برای درگاه 2 متر به بالا بهتر است در دوطرف کار از دکور استفاده شود. حریر ترک زیره و مخمل ساده پانچ  پارچه های  مورد نیاز برای نمونه کار بالا میباشد.

 

پرده پانچ برای اتاق خواب :

پارچه مخمل هازان

یکی از نکات مهم پانچ برای اتاق خواب این است که هم به صورت پوششی باشد و هم به عنوان دکور استفاده شود. مثلا صبح زود نور آفتاب ممکن است که مزاحم استراحت شما شود. خیلی ساده میتوان پارچه را به صورت پوششی قرار داد و مانع نفوز نور به داخل اتاق شد. برای این نکته  نیاز است که حداقل از دو قواره پارچه استفاده کرد.مخمل هازان جزء محبوب ترین مدل های این دسته میباشد.

 

مخمل آبرنگی یکی از زیباترین و شاد ترین پارچه های موجود میباشد. این پارچه جذاب و شیک مناسب پانچ  میباشد. این مدل محدودیت سنی ندارد و برای تمام سلیقه  ها قابل اجرا میباشد و بهتر است برای اتاق خواب استفاده شود.

 

مخمل چاپی جزء پر استفاده ترین پارچه های اتاق خوابی میباشد. این مدل طرح های بیشماری دارد و دو مدل زمینه مخمل و هازان است که زمینه مخمل کیفیت بالا تری دارد. همچنین امکان چاپ عکس شخصی خود نیز بر روی پارچه وجود دارد.

 

مدل هایی که تا الان مشاهده کردید از پانچ به عنوان دکور استفاده شده بود . ولی این نمونه کار که تشکیل شده است از حریر ترک پایین حاشیه ، به صورت  کامل پانچ میباشد.  برای زیبایی ایده آل این مدل باید حداقل مصرف پارچه 2.2 دهم برابر استفاده شود. یعنی  ازای هر یک متر عرض پنجره 2.2 متر پارچه استفاده شود.

 

پارچه کتان همیشه جزء بهترین و محبوب ترین پارچه های زیره بوده است. کتان پارچه ای بسیار لطیف و خوش حالت میباشد و  انتخاب عالی برای پذیرایی و اتاق خواب میباشد. اگر دنبال حرفه ای ترین حالت پانچ میباشید. نمونه کار بالا یکی از بهترین مثال های این موضوع میباشد.

 

مخمل طرح دار دکور

برای پانچ اتاق کودک نیز طرح های گوناگونی وجود دارد. این مدل ها مناسب کودکان 1 الی 15 سال میباشد . کیفیت این پارچه  بسیار بالا است و جزء مرقوب ترین پارچه های طرح دار میباشد.

 

انواع دوخت پرده پانچ :

دوخت پرده پانچی جزء دوخت های نسبتا سخت میباشد. و این کار در چندین سطح متفاوت بنا به جنس پارچه ، نیاز مشتری و … انجام میشود. در اکثر مواقع معمولا خیاط ها کار عمومی خود را انجام میدهند و تمام پرده های پانچی که میدوزند یک شکل است. اما ما شهر پرده ای ها  بنا به نیاز مشتری و سلیقه و کلاس کاری خود دوخت های متفاوتی را برای پانچ انجام میدهیم.

برای پارچه مخمل  عموم خیاط ها این مدل  که مشاهده میکنید را میدوزند. به دلایلی از قبیل : ریسک خرابی کم تر ، عدم آگاهی از خروجی کار و محدود بودن از طرف صاحب کار خود. نقاط ضعف این مدل : برای تنظیم و زیبایی و مرتب بودن پارچه باید حتما از سرب و سوزن استفاده شود. پرده در حالت ایده ال خود قرار نمیگیرد. نقطه قوت : چون پایین کار 10 ال 15 سانت از پارچه تا میشود ، در صورت جا به جایی پارچه میتوان آن را 10 سانت بلند تر دوخت.

 

 

مجموعه ما توانای دوخت این مدل پانچ را دارد.این مدل ریسک بالای دارد و به هیچ عنوان  جای خطا در آن وجود ندارد.به همین دلیل 99% خیاطان این مدل دوخت را انجام نمیدهند. شهر پرده در این امر صاحب قدم است و با تجربه عالی  و به بهترین شکل ممکن این کار را انجام میدهد. اسم این مدل ، نیش دوزی است. به جای این که 10 الی 15 سانت از پایین پارچه را تا کنیم  ، پارچه را از نیش میدوزیم و به این زیبایی بدون نیاز به تنظیم در حالت ایده آل خود قرار میگیرد.

این یک سبک حرفه ای از دوخت پارچه است و قبل از انجام آن با مشتریان عزیز این مورد برسی میشود و در صورت تایید آن ها این روش اجرا میشود. 

شما کدوم مدل دوخت رو انتخاب میکنید؟؟؟؟؟

 

 

 

نصب پرده پانچ:

پرده پانچی به دو روش دیواری و سقفی نصب میشود. برای نصب بنا به دیواری یا سقفی بودن پارچه ، سقف یا دیوار را سوراخ میکنیم و پایه هایی که همراه با پاچه موجود است را با پیچ به دیوار میبندیم. سپس پارچه ها را داخل ریل قرار میدهیم و ریل را داخل پایه هایی که به شکل قاشق میباشد قرار میدهیم . در انتها نیز دو طرف چوب پرده را با قپه های فلزی که موجود است میبندیم.

نمونه پانچ دیواری که داخل راویز نصب میشود. برای نصب همچین نمونه ای که تشکیل شده است از : آستر، حریر زیره و پانچ دکور ، باید حداقل داخل راویز 25 سانت فضا وجود داشته باشد. 

 

نمونه پانچ دیواری که مشاهده میکنید. در این نمونه کار یک نکته نصبی مهم وجود دارد. پنجره دقیقا رو به روی در ورودی اتاق میباشد و از رو به رو میتوان پرده را دید. در این صورت پشت پرده ها کاملا دیده میشود و این یک نقطه ضعف بسیار بزرگ است و برای حل این موضوع باید اول عرض پرده را نسبت به فرم پنجره 15 الی 20 سانت بیشتر گرفت و سپس تا جایی که ممکن است پرده را به دیوار نزدیک کرد.

 

در تصویر بالا به صورت کامل میتوانید ابزار هایی که برای نصب پرده پانچ نیاز است را مشاهده کنید.

 

امید وارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه دیزاین و نصب پرده فقط کافیست با پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]