19
آوریل

معرفی انواع پرده پذیرایی 😊💕

پذیرایی اصلی ترین قسمت هر خانه میباشد و همیشه بیشترین تلاش  و هزینه ها برای زیبایی ، آرامش و دیزاین آن میشود.یکی از اصلی ترین قسمت های پذیرایی ، مدل پرده پذیرایی میباشد. با انتخاب درست و آگاهانه پرده میتوان بهترین نتیجه را با کم ترین هزینه بدست اورد. ما در این مقاله قصد در معرفی انواع مدل های پذیرایی را داریم.همیشه انتخاب پرده کار مشکلی بوده است و دلیل این موضوع این است که :

1. نبود آگاهی مناسب از انواع مدل های پارچه.

2. عدم اگاهی از هارمونی رنگ منزل برای ست کردن پرده با پذیرایی.

3. نا اگاهی از انواع مدل های نصبی پرده.

معمولا زمانی که برای خرید به بازار میرویم هیچ پیش زمینه ای از این که چه چیزی نیاز داریم نداریم و به هدف این که در بازار،  پرده مناسب را پیدا کنیم اقدام به خرید میکنیم.طبیعتا این کار بسیار خسته کننده میباشد ،  زیرا مدل های که موجود است بینهایت زیاد است و انتخاب مناسب در این شرایط بسیار سخت میشود.ولی زمانی که بدانیم به چی نیاز داریم انتخاب خیلی راحت میشود. 

 

انواع مدل های پرده پذیرایی :

  مدل های پرده پذیرایی شامل : مدل اسپرت ، مدل کلاسیک ، مدل ژورنال ، مدل مدرن  ومیباشد. هر یک از این مدل ها دنیایی بینهایتی دارد که بنا به سلیقه هر فرد میتوان از این مدل ها استفاده کرد.در ادامه با محبوب ترین مدل های هر شاخه بیشتر آشنا میشویم.

پرده پذیرایی مدل کلاسیک :

سبک کلاسیک در پرده معمولا بسیار سلطنتی ، سنگین و شیک مبیاشد و از رنگ های قالبا تیره الهام میگیرد.این مدل معمولا قالب بر خانه میشود و بیشترین توجه را به خود جلب میکند . برای پرده کلاسیک پارچه های خاص و مدل دوخت های خاصی وجود دارد.این مدل مناسب سالن های پذیرایی با ابعاد بزرگ میباشد.

مثلا مدل یقه شل اجرا شده بر روی اسکونس یک نمونه کار کلاسیک میباشد.

پرده یقه شل
       یقه شل اجرا  بر روی اسکونس

 

همان طور که مشاهده میکنید این مدل بسیار سنگین و زیبا میباشد.  اسکونس باعث شده است که این مدل از سایر مدل های مشابه یقه شل بسیار متمایز باشد. لازم به ذکر است که هزینه اسکونس مقداری بالا میباشد و بنا به کیفیت جنس محصول قیمت آن متفاوت میشود.

یا مثلا پرده مدل شال :

 

پرده مدل شال

شال یک مدل کاملا کلاسیک میباشد و در این مدل صرفا لازم نیست پارچه خاص یا گرانی استفاده شود ، با یک مخمل ساده نیز میتوان این مدل را فراهم آورد. دلیل خاص بودن این مدل هنری است که مجری کار بر روی این پارچه پیاده میکند و با تنظیم بینظیر خود به پارچه شکل میدهد. نمونه کاری که مشاهده میکنید علاوه بر تنظیم آن یک ویژگی منحصر  به فرد دیگر نیز دارد و آن مدل دوخت نوار بالای آن میباشد. این مدل استوانه ای نام دارد و مورد مشابه ندارد. دوخت فوق العاده حرفه ای دارد و تک می باشد.

یا مدل پنل  به همراه سایه دوبل :

سایه دوبل
  پنل به همراه سایه دوبل

این مدل  از یک دکور اصلی که به شکل پنل یک طرفه نصب شده است و دو عدد سایه با پارچه مخمل در رنگ های طوسی و صورتی تشکیل شده است. برای سالن بزرگ بسیار مناسب است و همان طور که مشاهده میکنید ، بسیار سرسنگین و شیک میباشد. این مدل برای سالن های کوچک پیشنهاد نمیشود. 

پرده پذیرایی مدل اسپرت :

مدل اسپرت بسیار پر طرف دار میباشد. این مدل به دو عامل بستگی دارد :  پارچه اسپرت باشد، یا  دوخت آن اسپرت باشد. مدل دوخت اسپرت معمولا  به صورت پانچ و پارچه در قد میباشد. پارچه هایی اسپرت نیز تشکیل شده ازطرح های منظم میباشد و در انواع مختلفی موجود است. مزیت اسپرت این است که معمولا نصب آسانی دارد ، شست و شو و نصب مجدد آن بسیار آسان است و  پارچه های بسیار مقاوم و با کیفیتی هستند. مدل اسپرت مناسب سالن های با فضای کوچک میباشد. مدل اسپرت نسبت به مدل کلاسیک و مدل ژورنال( که در ادامه با آن اشنا میشویم) هزینه کمتری دارد.

مثلا پرده پذیرایی مدل پانچ :

پرده پانچ
 پرده اسپرت مدل پانچ

مدلی که مشاهده میکنید یک نمونه عالی و کامل از مدل اسپرت میباشد. این مدل علاوه بر زیبایی ، بسیار ساده نصب میشود و نیاز به دانش بالای نصب ندارد . نور بر روی پرده بسیار اثر داردر و در این تصویر اثر مثبت نور را کاملا میتوان مشاهده کرد. این مدل بسیار مقرون به صرفه میباشد.

یا مثلا  دکور در قد :

پرده پذیرایی
      پرده پذیرایی دکور در قد

در این مدل دکور به صورت ساده دوزی و همانند پارچه حریر در قد دوخته میشود و به صورت شلخته یا چین دستی که به آن داده میشود تنظیم میشود. بسیار زیبا و شیک میباشد و نصبت به پرده پانچ نیز مقرون به صرفه تر است. این نمونه کار هم پارچه اسپرت است و هم مدل دوخت آن. یک نکته جالب هم این است که اگر داخل خانه کودک شیطون دارید که مدام همه چیز را به هم میزند ، پرده اسپرت برای منزل شما انتخاب عالی است ، زیرا تنظیم ساده ای دارد و دوباره خیلی سریع به حالت اول خود بر میگردد.

پرده پذیرایی مدل ژورنال :

مدل ژورنال سبک دوختی خاص و منحصر به فردی دارد. به دلیل خاص بودن این مدل هر جایی دیده نمیشود و هزینه دوخت بالایی دارد . اماده سازی این مدل نیز کمی زمان بر است. این مدل با ابزار خاصی اجرا میشود از جمله : اسکونس و گل میخ و شبرابه. این مدل کاملا سلیقه ای میباشد و به نحوی شخصی سازی دارد و با تمام مدل های دیگر متفاوت است و قابل ایده پردازی میباشد. چاشنی اصلی این مدل کلاسیکِ و دلیل متفاوت بودنش  هم نوع دوخت آن میباشد. اگر میخواهید پرده های منزلتان متفاوت از همه باشد ژورنال یک پیشنهاد عالی است.

 

مثلا پرده پذیرایی مدل آبشاری ( پرنسسی):

  پرده پذیرایی مدل آبشاری

این مدل فوق العاده زیبا است و همان طور که از نامش پیداست شکل آبشار دارد. معمولا این مدل را با پارچه های از خانواده حریر و ابریشم فراهم میکنند. برای تهیه این مدل هم نیاز به یک خیاط فوق حرفه ای و هم  یک نصاب فوق حرفه ای نیاز است. معمولا مدل آبشاری قابل حرکت نمیباشد اما  مدل  بالا بر روی ریل برقی به صورت بالا رو اجرا شده است تا شما بتوانید آن را حرکت  دهید ، و این تمایز آن با سایر مدل های مشابه میباشد. 

یا مثلا پرده پذیرایی مدل ریورس :

ریورس
 پرده ژورنال مدل ریورس

مدل ریورس از 2 عدد پارچه به هم دوخته شده تشکیل میشود. این مدل به شکل برگردان از گوشه سمت چپ به بالا جمع میشود . این مدل بسیار خاص  میباشد و هر جایی این مدل را نمیبینید. برای تنظیم مدل بالا از سرمه استفاده شده است. دوخت نوار مدل بالا به صورت لیفه میباشد. این مدل مناسب سالن های بزرگ میباشد. این مدل کاملا سلیقه ای میباشد و با این که مدل قدیمی است اما هنوز جزء محبوب ترین مدل های ژورنال میباشد.

 

یا پرده ژورنال مدل رومن :

            پرده  ژورنال مدل رومن

رومن  یک پرده بسیار خاص با مکانیزم بالا رو میباشد. این مدل  از پله های 4 یا 5 تایی تشکیل میشود. دوخت این مدل جزء سخت ترین دوخت های ژورنال است و فورمول و الگو خاص خود را دارد و در صورت اشتباه کاملا مشخص میشود . این مدل برای سالن های بزرگ بسیار مناسب است. نصب این مدل بسیار تخصصی میباشد و حتما به یک ادم ماهر یا یک نصاب نیاز دارد. در صورت نیاز رومن را به شکل برقی نیز میتوان تهیه کرد. یک نکته مهم از رومن این است که در حالت جمع شده حدودا 50 الی 70 سانت از بالای کار را اشغال میکند که ممکن است در حالتی که دیزاینر یا اندازه گیر این موضوع را نداند پنچره دیگر باز نشود. اما این موضوع هم قابل حل است.

پرده پذیرایی مدل مدرن :

مدرن در پرده  حالتی بین کلاسیک و اسپرت است ،عموما مایل به اسپرت است ولی با اجرا یا سبک کلاسیک ترکیب میشود. مثلا پارچه کلاسیک را مدل اسپرت اجرا میکنیم ، یا یک پارچه اسپرت رو مدل کلاسیک اجرا کنیم ، به این کار مدرن میگوییم. بنا به دیزاین منزل این مدل رو اجرا میکنیم که به شدت بین مردم محبوب میباشد . نکته بسیار خوب این مدل هم این است که هم میتوان وسایل کلاسیک و هم وسایل اسپرت رو باهاش ست کرد ! با یک تیر دو نشون زدن .

 

مثلا پرده پذیرایی مدل مدرن :

مدل مدرن
پرده پذیرایی مدل مدرن

این نمونه یک مدل مدرن است . با پارچه اسپرت مدل کلاسیک نصب شده است و همان طور که میبینید بسیار زیبا است.در این مدل شما میتوانید بدون محدودیت و بنا به دیزاین منزل خود اقدام به طراحی پرده منزل خود کنید. این مدل نوع پایی است که بسیار محبوب و حرفه ای میباشد. پیشنهاد عالی برای سالن با دیزاین اسپرت و کلاسیک.

 

یا مثلا پرده پذیرایی مدل پانچ (چوبی) :

پذیرایی مدرن

پرده بالا از یک شید بلک اوت برقی در زیر کار ، برای کنترل نور ، حریر دوتیکه که از وسط باز میشود و ساتن رایون محصول اروپا در عرض 3 متر که به صورت پانچ بر روی ریل چوبی تشکیل شده است. مزیت این سببک کار کردن : کنترل نور عالی ، زیبایی بالا میباشد. با وجود بلک اوت دید و نور صفر میشود. رول شید برقی قابلیت کنترل از راه دور و همچنین زمان بندی و تایمر نیز میباشد.  پارچه رایون انحصاری مجموعه شهر پرده میباشد، و تحویل این محصول 10 الی 17 روز کاری زمان میبرد.

 

ما در این مقاله درصد کوچکی از پرده پذیرایی برا برای شما به نمایش در آوردیم. برای مشاهده مدل های بیشتر و مشاوره رایگان برای طراحی و دیزاین منزل با پشتیبانی شهر پرده در ارتباط باشید.